Powrót do listy

Niejeden facet mógłby uczyć się od niej odwagi i stanowczości – mówią o Edycie Jończy koledzy z zespołu. Kocha snowboard i szycie na maszynie, a w firmie AIRCON wspiera i koordynuje Doradców Techniczno-Handlowych w realizacji planów sprzedażowych – przy tym nie brakuje jej energii, zaangażowania, uśmiechu i profesjonalizmu.

Im więcej współpracy z mężczyznami tym…?
Tym lepiej dla nich oczywiście (śmiech). Tak na poważnie, to mam wrażenie, że czasami muszę udowadniać, że pasuję do ich „męskiego świata”, choć wiedza, którą posiadam jest również przydatna. Uważam, że ciężko jest kobiecie wejść między mężczyzn i być traktowana na równi z nimi. Jestem zdania, że nie należy już mówić o podziałach na branże „męskie” i „damskie”, to określenie powinno dawno odejść do lamusa. Każdy robi w życiu to, co lubi i co sprawia mu przyjemność. Ja bardzo cenię sobie pracę z fachowcami, którzy dzielą się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, ponieważ pozwala mi to na ciągłe zgłębianie wiedzy w branży HVAC.

Ale na pewno masz do czynienia z podbramkowymi sytuacjami, jak sobie z nimi radzisz?
W sytuacjach gdy poszło coś nie tak staram się szybko znaleźć rozwiązanie dostosowane indywidualnie do potrzeb każdego klienta. Z doświadczenia wiem, że instalatorzy, czy inwestorzy, którzy dzwonią do mnie pod wpływem negatywnych emocji często hamują się w wybuchach złości. Zaobserwowałam, że mężczyźni nie zwracają się do kobiet tak agresywnie, jak mają to w zwyczaju czynić miedzy sobą. W dodatku każda kobieta ma swój naturalny urok, co pozwala nam na ogromną łatwość w łagodzeniu nerwowych sytuacji.

Twojej stanowczości zazdroszczą Ci inni w zespole, też mężczyźni… Tak mówią.
Serio? Jestem zaskoczona. Myślałam, że silne i stanowcze kobiety nie zawsze są pozytywnie odbierane przez mężczyzn. Jednak w pracy nie mogę pokazać się jako słaba płeć, muszę być stanowcza i konsekwentna. Staram się być profesjonalna w działaniach zawodowych tak, aby być wizytówką firmy.

Wiedza zawodowa przekłada się na życie codzienne?
Hmm... nigdy się nad tym nie zastanawiałam… szczerze mówiąc trudno wiedzę z branży HVAC wykorzystać w życiu rodzinnym  Jedyne co staram się wykorzystać to moją stanowczość, ale czasami nawet to moi synowie potrafią obejść 

Jeśli już mówimy o prywacie, jak ładujesz swoje baterie?
Dla mnie nie ma nic lepszego niż poświęcenie swojego wolnego czasu pasji.
U mnie kształtuje się to w zależności od pory roku. Zimą uwielbiam spakować swoją deskę snowboardową i wyjechać razem z rodziną w góry, gdzie mogę się odciąć od zgiełku warszawskiego życia. Natomiast letnimi wieczorami lubię usiąść przy maszynie do szycia
i tworzyć nowe stylizacje dla moich dzieci.

A w firmie… co sprawia, że jesteś tu nieprzerwalnie od 2016 roku?
Przede wszystkim ludzie. Cenię sobie panującą pozytywną atmosferę wśród pracowników, która daje mi energię w codziennej pracy. Wszyscy możemy na siebie liczyć i razem, bez względu na zajmowane stanowisko, tworzymy tę firmę oraz pracujemy na jej sukces.

 

Martyna Gardocka